Rent a Car
Ehliyet ve Yaş:
Kuzey Kıbrıs’ta araç kiralayabilmek için; Ulusal ya da yerel geçerli bir sürüş ehliyetinizin olması, 23 yaş veya üzeri olmanız, en az 4 yıllık sürüş ehliyetinizin olması ve Kıbrıs’ta öğrenci olmamanız gerekmektedir.

Sigorta, Kasko ve KDV:
Belirtilen fiyatlara Sigorta, Kasko ve KDV dahildir. Tüm araçlarımızda full kasko (750 TL Muhafiyetli Kaza Sigortası) bulunmaktadır. Sadece çarpışma halindeki hasarlarda sigorta şartlarının oluşması durumunda, çarpışma sonucu oluşan hasarın, 750 TL’lik kısmı sizlerden talep edilir, geri kalan hasarı sigorta şirketi tazmin eder. Muhafiyetli Kaza Sigortası kiralanan aracın çarpışma halinde olmayan (park yeri, lastik cam far) hasarlarını kapsamaz.

Minimum Kiralama Süresi:
Kıbrıs’ta Araç Kiralama süresi minimum 3 gündür, 1 veya 2 gün için kiralama hizmeti talep edilmesi durumunda 3 gün üzerinden, belirli oranda indirim uygulanmaktadır.

Ücretsiz Teslimat:
Kösezade Rent a Car olarak Firmamız Ercan Havalimanı, Girne ve Lefkoşa bölgelerinde araç teslimat hizmetini ücretsiz olarak yapmaktadır.

Ek Sürücü:
Kıbrıs’ta araç kiralama hizmeti almanız durumunda aracı sözleşmede adı geçmeyen başka bir kişinin kullanması kesinlikle yasaktır, yapılacak sözleşmeye ek şoför yazılması ücretsizdir.

Trafik Cezaları ve Yakıt:
Kiralama süresi periyodunda trafik cezaları sürücünün sorumluluğundadır. Kiralanan araçlar boş depo olarak teslim edilir ve teslim alınır, kullanılmayan yakıtlarında para iadesi yapılmamaktadır.

Süre Uzatma:
Araç kiralama sürenizi uzatmak istemeniz durumunda en geç 24 saat önceden firmamıza bilgi verilmesi gerekmektedir. Geç bilgi verilmesi durumunda müsaitlik bulunmuyorsa araç kiralama süresi uzatılamaz.

Ödeme:
Alacağınız rent a car hizmeti için Kösezade rent a car sizlerden ön kapora, provizyon, senet gibi taleplerde bulunmamaktadır. Kiraladığınız aracı teslim alacağınız zaman sözleşmeniz yapıldığında tüm ödeme peşin olarak nakit ya da kredi kartıyla alınır, araç size hijyenik olarak temizlenmiş ve bakımı yapılarak teslim edilir.

İptal:
Kıbrıs araç kiralama şirketleri arasında kurumsal bir yapıda misafirlerine hizmet sunan Kösezade Rent a Car sizlerden ön kapora almadan rezervasyon hizmeti sunmaktadır. Olası bir iptal durumunda en geç 1 gün önceden iptal talebinizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Hariç Hizmetler:
Kıbrıs’ta Rent a Car Hizmeti aldığınızda Uyuşturucu veya alkollü maddeler kullanılması durumunda yapılacak kazalarda da sigorta kapsam dışı kalmaktadır.

Diğer:
Araç kiralama hizmeti aldığınızda araçların hijyenik olarak temizlenmesi, genel bakımının yapılması, mekanik arıza durumunda destek verilmesi ya da aracın değiştirilmesi, Alınacak hizmet süresince sınırsız kilometre, bebek ya da bebek koltuğu günlük 3 € olarak sizlere servis edilir.

Ek Kurallar:
Kiralanan araç sadece KKTC Sınırları içerisinde kullanılabilir. Aracın geç teslim edilmesi durumunda en fazla 3 saat opsiyon hakkı bulunmaktadır. 3 saat üzeri yaşanacak gecikmelerde firmamız 1 günlük ücret talebinde bulunacaktır.