Girne Turu
TUR PROGRAMI
 • Otelden hareket
 • Bellapais Manastırı ziyareti
  Girne manzarasına hakim bir tepe üzerinde Lawrence Durrell´in meşhur Beylerbeyi Köyünde bir Latin Manastırı. M.S.1192´den sonra gelen Fransız asıllı Lüzinyanlar tarafından inşaa edilmiştir. Mimari özellikleriyle ve çevresiyle görmeye değer. Bellapais: Girne´nin 6 Km Doğusunda bulunan bu huzur verici köy Kıbrıs’ın en güzel yerlerinden biridir. Bu köyde bulunan eşsiz Gotik eser olan Bellapais Manastırı hala daha Luzinyanlar dönemindeki ihtişamını korumaktadır.
   
 • Girne’ de alışveriş molası
  Tarihi limanı ve Girne çarşısını kapsayan kısa bir yürüyüş turundan sonra alış veriş yapmak isteyen misafirlerimiz için serbest zaman.
   
 • Yat Limanı
  Hiç şüphesiz ki Akdenizin en gizemli ve güzel şehridir. Kıyı şeridi boyunca güzel kumsalları bulunan şehir tatil komplekslerinin en yoğun bulunduğu şehir ünvanını taşıyor. Akdeniz ile Beşparmak dağları arasında kalan Girne MÖ 10.yy Akatlar tarafından kurulmuş.  Şehrin en güzel yeri olan marina (liman) eski Venedik evleri, restorant ve tavernalar ile çevrilidir. Eşsiz bir güzeliğe sahip olan Girne özelikle yaz aylarında renkli balıkçı kayıkları ve lüks yatlarla dolup taşmaktadır.
   
 • Girne Kalesi 
  M.S. 7. Yüzyıldan  kalma bir Bizans kalesi, Lüzinyanlar ve Venedikliler tarafından yenilenerek bugünkü görüntüsünü almış. Kalenin içerisinde bir müze var, Batık Gemi Müzesi. Burada tarihin bilinen en eski batığı olan ve yaklaşık 2300 yıl önce Girne açıklarında battığı tespit edilen çok eski bir geminin kalıntılarını bulunmakta.