Marmara Turu 7 Gece 8 Gün
TUR PROGRAMI

EDİRNE-ÇANAKKALE ŞEHİTLİĞİ-TRUVA-ASSOS-AYVALIK-CUNDA-BURSA-ULUDAÜ-İZNİK-İSTANBUL

1. GÜN / Edirne                                                                                                                                                                          

Belirtilen saatte Ercan Havaalanı’nda buluşma Kıbrıs’tan İstanbula doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 1,5 saatlik bir uçuştan sonra İstanbul Atatürk Havaalanı’na varıyoruz. İstanbul Atatürk Havaalanı’nda gümrük işlemlerinden sonra bizi bekleyen rehberimiz ve otobüsümüzle buluşup Osmanlı İmparatorluğuna yüz yıla yakın başkentlik etmiş serhat şehri Edirne’ye doğru yola çıkıyoruz. Çorlu, Lüleburgaz, Babaeski güzergâhı ile Edirne’ye ulaşıyoruz. İlk olarak tarihi Tunca ve Meriç köprülerinden geçerek Karaağaç’ı geziyoruz. Eski Tren İstasyonu, Lozan anıtıgöreceğimiz yerler arasında... Eşsiz manzarası ile Meriç Nehri kıyısında öğle yemeğimizi yedikten sonra, Avrupa Müzecilik ödülü sahibi Beyazıd Külliyesi Sağlık Müzesi’ni geziyoruz. Saray içi tarihi Kırkpınar güreş alanı ve Balkan Şehitliği gezilerimiz ardından şehir merkezine dönüyoruz. Burada Edirne’nin simgesi, Mimar Sinan’ın Ustalık eserimdir! Dediği Selimiye Camii’ni ziyaret ettikten sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğine kadar Tarihi çarşılar ve Camiiler ile dolu şehir merkezinde alış – veriş için serbest vakit... Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

 2. GÜN / Çanakkale                                                                                                                                                                                     

Sabah kahvaltıdan sonra hareketle Havsa, Keşan, Saroz Körfezi güzergâhını takip ederek sabah saatlerinde 1.Dünya Savaşında en kanlı çarpışmaların geçtiği Türk ve İttifak Kuvvetlerinden toplamda 500.000 kişinin hayatını kaybettiği Gelibolu Yarımadası’na ulaşıyoruz. Burada gezeceğimiz yerler; Kabatepe Müzesi, Conk Bayırı, 57.Alay Şehitliği, Atatürk’ün Saatinden Vurulduğu yer, Kanlı Sırt, Arı Burnu, Seyit Onbaşı Anıtı, Türk Mezarlıkları, Kilit bahir Kalesi. Gezi sonrasında buradan hareketle Salim Mutlu MüzesiMorto Koyu önündeki Hisarlık Tepesi’ne Çanakkale Savaşlarında hayatlarını kaybeden yaklaşık 253.000 kahraman şehidimizin anısına 1960 yılında tamamlan, 42 metre yüksekliğindeki Şehitler Abidesi’ni ziyaret ediyoruz Şehitlik gezimizin sonunda Çanakkale’deki otelimize yerleşme, otelimizde alacağımız akşam yemeği sonrası serbest zaman. Geceleme otelimizde. 

 3. GÜN / Assos                                                                                                                                                                                               

Alınan kahvaltı sonrası otelden ayrılarak, tarihte doğu ile batı arasında yapılan ilk savaşı konu alanTruva Antik Kentine varıyoruz. 5000 yıllık tarihe sahip şehri, bizi bütün haşmetiyle karşılayan aslına uygun yapılmış tahta atı görerek gezmeye başlıyoruz. eğimli ve iç içe geçmiş surları, surların ara kapılarını, rampalı kapıları, sunak, hamam, kanalizasyon, tiyatro ve ev çeşitlerini görme imkânı buluyoruz. Daha sonra Assos’a doğru yol alıyoruz. Assos’a vardığımızda Assos köyü içinde yapacağımız tur sonrası öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Öğleden sonra, Assos turu için hareket ederek Behramkale Köyü içindeki Assos Harabelerine varıyoruz.  Assos’ta; Akropol, Athena Tapınağı, Surlar, Sarnıçlar, Banyo odaları, Anadolu’nun en etkileyici Nekropol ünün gezilmesinin ardından mistik Küçükkuyu da ki Zeus Altarı ve Ada tepe Köyügezileri ve kısa Kaz Dağı yürüyüşünün ardından akşam saatlerinde otelimize varıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.    

 4. GÜN / Assos                                                                                                                                                                                               

Kahvaltı sonrası hareket ile Akçay, Edremit, Burhaniye, Gömeç üzerinden, 1924 nüfus mübadelesine kadar Rumların yaşadığı Cunda Adasına varış. Rum evleriyle süslü taş sokaklarda gezinti ve Ayvalık’ın en büyük kilisesi ayrıca Cunda adsının da ilk Metropol kilisesi olanTaksihiyarhis’in gezilmesinin ardından eşsiz manzarasıyla ünlü Şeytan Sofrasına varış. Kısa molasının ardından Sarımsaklı plajında yapacağımız yürüyüşü takiben otelimize doğru yola çıkıyoruz. Otele varış sonrası deniz ve havuzdan faydalanma imkânı buluyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde.

 5. GÜN / Bursa                                                                                                                                                                                               

Sabah kahvaltıdan sonra otelden ayrılıyoruz. Balıkesir, Susurluk üzerinden ulaşacağımız Uludağ eteklerindeki, Yeşili, Şeftalisi, Kebabı, İpeği, Bıçağı ve Kaplıcalarıyla meşhur, Osmanlı İmparatorluğunun kuruluşunda öncülük etmiş, adını; şehri kuran Bithynia kralı 1. Prusias’dan alanBursa’ya varış. Heykel ve Yeşil gezilerinin ardından şehir merkezinde bulunan Ulu Camii ve Kozahan’ı ziyaret ediyoruz. Alışveriş molamızın ardından Bursa merkezdeki otelimize varıyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

6.GÜN/Bursa                                                                                                                                                                                               

Sabah kahvaltısı sonrası ilk olarak Uludağ’a çıkıyoruz. Oteller bölgesinde yapacağımız yürüyüş sonrası bugün Tophane olarak anılan Bursa kalesinden şehri izleyerek yorgunluk kahvelerimizi içiyoruz. Daha sonra Karagöz – Hacivat’ın temsili türbelerini de görerek şehir merkezine iniyoruz. Yemek molasının ardından Alış-Veriş tekstil ürünlerinde dünyaca ünlü Özdilek fabrika satış mağazasında alışveriş imkânı buluyoruz. Daha sonra akşam saatlerinde otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği otelimizde...

 7. GÜN / Bursa - İstanbul                                                                                                                                                            

Otelde alınan sabah kahvaltısı sonrası Gemlik üzerinden ulaşacağımız İznik’te ilk olarak Surları görüyoruz. Ayasofya Kilisesi, Çini Kazı alanı,2. Murat Hamamı, Mahmut Celebi Camii, İznik Müzesi (Nilüfer Hatun İmareti), Yıkık minareli Şeyh Kudbeddin Camii gezilerini takiben göl kenarındaki balık lokantalarında dileyenlere serbest zaman. Çini atölyelerinin gezilmesi ve alış-veriş sonrası İznik gölünün etrafında atılan tur atıyoruz. Akşamüzeri İstanbul’a varış ve otelimize yerleşme. Konaklama otelimizde.

 8. GÜN / İstanbul                                                                                                                                                                                          

Sabah kahvaltısı ardından tüm şehre ve boğaza hakim, İstanbul’un en yüksek tepesi Çamlıca ’da kahvelerimizi içiyoruz. Daha sonra Avrupa yakasına geçerek sahil yolunu takiben İstanbul Boğazı’nı da izleyerek İstinye Park alışveriş merkezine gidiyoruz. Burada vereceğimiz alışveriş ve yemek molası sonrası kişi sayımıza göre vapur veya bize özel tekne ile İstanbul Boğazının tüm güzelliklerini görüp fotoğraf çekme imkânı bulacağımız Boğaz turunu yapıyoruz. Akşamüzeri Avrupa’nın en büyük 2. alışveriş merkezi olan Cevahir’de serbest vakit veriyoruz. Sonrasında  havaalanına geçiyoruz. Bagaj ve Check-in işlemlerinin ardından, akşam uçağı ile hareket ediyoruz, yaklaşık bir buçuk saatlik uçuş sonrası Kıbrıs’a varıyoruz.