Büyük Karadeniz Turu 8 Gece 9 Gün
TUR PROGRAMI

1. GÜN / Kıbrıs - Ankara - Amasya

Ercan havalimanından sabah saat 08.10 uçağı ile Ankara’ya hareket ediyoruz, yaklaşık bir buçuk saatlik uçuş sonrasında Ankara Esenboğa Havalimanına varıyoruz. Aracımız ve rehberimizle buluşarak Amasya’ya doğru yola çıkıyoruz. İlk olarak Ferhat ile Şirin’in diyarı Amasya’ya ulaşıp burada Yeşilırmak kenarında heykellerle süslü yolda yapacağımız yürüyüşle Amasya Kalesi’ni fotoğraflıyoruz. Ferhat’ın kazdığına inanılan su yolu da dahil bir çok tarihi mekanı görerek otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelimizde...

2.GÜN / Samsun – Ordu

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Samsun’a ulaşıyoruz. İlk olarak Ulu önder Atatürk’ün Kurtuluş savaşını başlatmak için ayak bastığı Anadolu’daki ilk nokta olan Samsun’da, temsili Bandırma gemisini ziyaret ediyoruz, ardından Cumhuriyet Meydanından yürüyerek Atatürk Müzesi ve simge haline gelmiş Heykel’i geziyoruz. Takiben Ordu’ya doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Çarşamba ovasından geçerken Yeşilırmak kenarında bir fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Ünye ve Fatsa’dan geçerek Ordu’ya ulaşıyoruz. Muhteşem manzarası ile Boztepe sıradaki durağımız... Ordu’yu kuşbakışı izleyip çaylarımızı yudumladıktan sonra otelimize varıyor ve yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. GÜN / Giresun – Trabzon

Sabah kahvaltısı sonrası hareketle kirazın anavatanı olarak bilinen, ama aslında fındık diyarı Giresun’da vereceğimiz serbest zaman sonrası Tirebolu, Vakfıkebir üzerinden Akçaabat’a varıyoruz. Burada meşhur Akçaabat Köftesi’nin tadına bakabileceğimiz öğle yemeği molamızı veriyoruz. Yemeğin ardından Trabzon şehir merkezine ulaşarak Atatürk Köşkü’nü gezip, muhteşem doğası ve orman havası ile meşhur bu köşkün bahçesinde fotoğraf çekiyoruz. Daha sonra Trabzon Ayasofya’sı ile gezimize devam ediyoruz. Trabzon el sanatlarının en ünlüsü olan kazaziye ve telkari yapılışını göreceğimiz ve alışveriş yapabileceğimiz gümüş atölyesi ziyaretimizle günü tamamlıyoruz. Akşam yemeği otelimizde…

4. GÜN / Rize – Sarp

Sabah otelde aldığımız kahvaltı sonrası Sürmene, Of, Rize, Ardeşen, üzerinden Fırtına Vadisi’ne doğru yola koyuluyoruz. Zil kale ve Çat Vadisi gezileri ile Fırtına vadisi üzerinde nefis alabalık ve yöresel tatlar eşliğinde öğle yemeği yedikten sonra Çamlıhemşin üzerinden Ayder Yaylası’na doğru yolumuza devam ediyoruz. Yayla havasını yaptığımız yayla yürüyüşle içimize çektikten sonra tesisimize varıyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz tesisimizde.

5. GÜN / Rize-Trabzon

Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılarak, Türkiye’nin kuzeydoğusunu daha iyi tanıyabilmek için son yılların gözde beldelerine doğru, yola çıkıyoruz. Cankurtaran geçidinde verilen fotoğraf molası sonrası ulaşacağımız Borçka’dan Karagöl’e dönüyoruz.  Klaskur Deresinin önünün, Klaskur Yaylasında oluşan heyelan sonucunda kapanması ile meydana gelen yaklaşık 1430mt. yükseklikteki bakmaya doyamayacağınız doğa harikası güzellik Karagöl geziliyor. 50.000 m2 lik bir alana sahip yağmur ormanlarına benzer bir ekosisteme sahip olan göl kenarında çaylarımızı yudumluyor ve serbest zamanda yürüyüş yapıyoruz. Ardından dönüşe geçiyoruz. Rize bezi alış-veriş molasını takiben Of, Çaykara'ya üzerinden Uzungöl'e geçiyoruz. Göl çevresinde yapacağımız yürüyüşün ardından verilen molanın devamında, otelimize varıyor ve yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6. GÜN / Trabzon- Samsun

Sabah otelde aldığımız kahvaltı sonrasında otelden ayrılarak Maçka’ya ulaşıyoruz. İlk olarak Altındere Vadisi’nin eşsiz güzelliği içerisinde, yüzyıllardır önemini ve doğal güzelliğini hiç kaybetmeyen Sümela Manastırı’nı ziyaret ediyoruz. Ardından Hamsiköy yolu ile ünlü Zigana Geçidi’ne doğru yol alıyoruz. Burada meşhur Hamsiköy sütlacının tadına baktıktan sonra Zigana tünelinden geçerek  ulaşacağımız Torul’dan sarkıt ve dikitleriyle eşi benzeri ender bulunabilecek, dağlar arasındaki ilginç mağara Karaca Mağarası’na çıkıyoruz. Mağara gezimizin ardından aracımıza dönüp Torul, Kürtün, Doğankent üzerinden Doğal harika Harşit vadisi boyunca ilerleyerek Tirebolu’ya ve devamında Giresun, Ordu, Fatsa, Ünye, Terme üzerinden Bolaman tüneli ile Samsun’a ulaşıyoruz. Bölgenin en meşhur pazarı olan Yabancılar Pazarı’nda alış-veriş için serbest vakit veriyoruz.  Takiben otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelimizde.

7. GÜN / Samsun-Kastamonu

Aldığımız sabah kahvaltısı sonrası otelden ayrılarak yola çıkıyoruz. Yolda Bafra ovasından denize dökülen, ülkemizin en uzun ve en önemli akarsuyu, Kızılırmak’ı fotoğraflıyoruz. Buradaki fotoğraf molamızın ardından Gerze yoluyla Karadeniz’in incilerinden biri, Sinop’a ulaşıyoruz. Burada Sinop kalesi panoramik gezisi sonrası bir Gemi maketi yapım atölyesi ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi de Sinop’un meşhur balık restoranlarından birinde aldıktan sonra Kastamonu’ya ulaşıyoruz. Burada Hükümet Konağı, Saat Kulesi ve Şerife Bacı Anıtı’nı gördükten sonra otelimize varış. Akşam yemeği otelimizde.

8. GÜN / Safranbolu-İstanbul

Sabah kahvaltı sonrası konakları ve tarihi dokusu ile ünlü Safranbolu’yu gezmek için hareket ediyoruz. Cinci Hanı, Pazar Yeri, Arasta (Yemeniciler Arastası), Köprülü Camii, Güneş Saati, Semerciler-Manifaturacılar-Demirciler-Bakırcılar Çarşıları, Lokum Atölyeleri (Alış-veriş imkânı), gezilerinin ardından Karabük, Gerede, Bolu ve İzmit üzerinden İstanbul’a varıyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği serbest.

9. GÜN / İstanbul - Kıbrıs

Otelde alınan kahvaltıyı takiben panoramik olarak ; Mısır Çarşısı ve Yeni Camii çevresi, tarihi Sirkeci Garı, Kumkapı, Yenikapı güzergahı ile yolumuza devam ederken surlar bize eşlik ediyor. Sonrasında Panorama 1453 Müzesi ziyaret ediyoruz. İstanbul’un fethini en iyi anlatan yapılardan biri olan bu yerden alış-veriş merkezine geçiyoruz. Serbest zamanın ardından havaalanına gidiyoruz. Bagaj ve Check-in işlemlerinin ardından, akşam 18.50 uçağı ile Kıbrıs’a hareket ediyoruz, yaklaşık bir bucuk saatlik uçuş sonrası Kıbrıs’a varıyoruz.