Ege Turu 6 Gece 7 Gün
TUR PROGRAMI

1. GÜN / Kıbrıs - İzmir- Kuşadası
Kıbrıs Ercan havalimanından sabah saat 08.35 uçağıyla, Yaklaşık bir saatlik uçuş sonrası İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na varış, bizi bekleyen rehber ve aracımız ile Selçuk’a hareket ediyoruz. İlk olarak Antik Dünya’nın en önemli şehirlerinde biri olan Efes Antik Kenti’ni geziyoruz. Daha sonra, Hıristiyanlar için haç merkezlerinden biri olan ve Meryem Ana’nın son dönemini geçirdiğine inanılan Kutsal Meryem Ana Evini ziyaret ediyoruz. Çarşıda serbest vakit ve alışveriş imkânı bulduktan sonra belirtilen saatte buluşup Kuşadası’na doğru hareket ediyoruz. Kuşadası Liman ve çarşısında yapacağımız küçük gezinin ardından akşamüzeri Kuşadası’ndaki otelimize varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2.GÜN / Kuşadası – Bodrum 
Sabah kahvaltıdan sonra otelden ayrılıyoruz. Yol üzerinde Söke’de ünlü markaların fabrika satış mağazalarının bulunduğu çarşıda alışveriş molası sonrası Didim’e ulaşıyoruz. Antik dünyanın en önemli bilicilik merkezlerinden biri olan Apollon tapınağını ziyaret ediyoruz. Ardından Bafa Gölü kenarında verilen fotoğraf molasını takiben adı dünyaca bilinen tatil beldesi Bodrum’a varıyoruz. Kordon da verilen serbest zaman sonrası otelimize varış ve yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyenler bu eşsiz beldede gece eğlenceleri için çıkıyor.

3. GÜN / Bodrum - Marmaris
Sabah Ula ilçesine bağlı Akyaka’ya doğru hareket ediyoruz. Ormanlarla kaplı dağlar, tatlı su akarsuları ve deniz manzarasıyla bizi karşılayan Gökova’daki ördek, kaz ve su kaplumbağalarının cirit attığı buz gibi dere içinde (Azmakbaşı) tekne gezimizi yaparak yolumuza devam ediyoruz. Aşıklar Yolundaki fotoğraf molamızın ardından Marmaris’e ulaşıyoruz. Merkezde yapılan panoramik tur sonrası otelimize ulaşma. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

4. GÜN / Marmaris - Dalaman
Kahvaltıda sonra hareketle Dalyan’a varış. Dalyan’da binilecek tekne ile Köycegiz gölü, Kral Mezarları, Sazlıklar, Kaunos Antik Kenti ve dünyaca ünlü Caretta Caretta’ların üreme yerlerinden biri olan İztuzu Sahili’nin gezilmesi. Göl kenarında alınan öğle yemeği sonrası otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama tesisimizde. 

5. GÜN / Dalaman - Pamukkale
Sabah kahvaltı sonrası Denizli’ye doğru yola çıkıyoruz. Dünya’da eşi benzeri bulunmayan termal kaynaklar ve travertenlerden oluşan Pamukkale’ye vardıktan sonra ilk olarak Hierapolis Antik Kenti’ni (Nekropolis, Hadrian Kapısı, Antik Tiyatro) geziyoruz. Travertenler üzerinden yapacağımız yürüyüş sonrası Antik havuz’un kenarında dinlendikten sonra Denizli’nin ünlü el dokuması kumaşlarıyla dünyaca ün salmış Buldan bezi ve havlularından bulabileceğimiz bir tekstil fabrikasında alışveriş molası veriyoruz. Son olarak içerdiği demir nedeniyle Kızıl travertenler oluşturan Kızıl Su gezimizi yaparak otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6. GÜN / İzmir
Sabah kahvaltı sonrası hareketle incirin vatanı Aydın üzerinden İzmir’e varıyoruz. Konak Meydanı ve İzmir’in simgesi Konak Saat Kulesi’ni gezdikten sonra tarihi Kemeraltı Çarşısı’nda verilecek serbest zamanla alışveriş yapma imkânı buluyoruz. Gezi sonrası otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği serbest.

7. GÜN / İzmir - Kıbrıs
Sabah kahvaltı sonrası Pasaport İskelesi’nden vapura binerek kısa bir körfez sefası sonrası Karşıyaka’ya ulaşıyoruz. Burada yapacağımız tur sonrası Özdilek AVM ye gidiyor ve serbest zaman veriyoruz. Belirtilen saatte hareketle İzmir Adnan Menderes Havalimanına transfer... Pasaport ve c-in işlemlerinin ardından saat 22.05 uçağıyla hareket edip, yaklaşık bir saatlik uçuş sonrası Kıbrıs’a varış.

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR
— Gidiş – dönüş uçak bileti
— Bölgenin iyi otellerinde konaklama
— 5 gece 6 gün yarım pansiyon konaklama ( Yemekler otel konsepti ile bağlantılı set menü olabilir )
— 1 gece oda-kahvaltı konaklama
— Lüks Araçlar ile tüm turlar
— Araç içi ikramlar ( Su-kola-fanta )
— Profesyonel rehberlik hizmetleri
— Zorunlu Seyahat Sigortası

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYANLAR
— Program dışı organizasyonlar, gece turları ve ekstra turlar
— Öğle yemekleri
— Yemeklerde alınacak içecekler
— Minibüs, Tekne vb. ücretler
— Müze ve Ören yeri girişleri
— Sağlık, Seyahat, Asistans sigorta vb...