Göller & Konaklar Turu 6 Gece 7 Gün
TUR PROGRAMI

1. GÜN / Kıbrıs – İstanbul - Beypazarı  

Ercan havalimanından saat 09.35 uçağı ile İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 1,5 saatlik bir uçuştan sonra İstanbul’a varıyoruz. İstanbul Havaalanı’nda gümrük işlemlerinden sonra bizi bekleyen rehberimiz ve aracımızla buluşup İzmit, Sapanca, Geyve üzerinden yol alma. Bir reklamla ünlenen Taraklı (Mümkünlü) ilk durağımız. Eski adı “Dablar” olan ilçede Osmanlı tarihinden ve el sanatlarından örnekler bulacağız. Kültür Evi, Yunus Paşa Camii, Asırlık Çınar göreceğimiz yerler arasında. Çarşıda verilen serbest zamanın sonrasında nehir, orman, dağ manzaralarının içinden 119 yıl Voyvodalıkla idare edilmiş Göynük’e ulaşma. Akşemseddin Hazretleri ile oğullarından Emrullah ve Sadullah Çelebilerin kabirlerinin bulunduğu Gazi Süleyman Paşa Camisinin gezilmesi ve kısa çarşı turu ile panoramik olarak göreceğimiz Sakarya Zaferi anısına yapılmış olan Zafer Kulesi sonrasında yolumuza Nallıhan üzerinden devam ediyoruz. Panayır şeklindeki büyük pazarların kurulmasından dolayı şimdiki ismini almış olan Beypazarı ulaşıyor ve tesisimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama tesisimizde.

2.GÜN / Beypazarı - Mudurnu 

Sabah otelde aldığımız kahvaltı sonrasında Beypazarı’nı gezmeye başlıyoruz. Tarihi boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan bu şirin ilçemizde eski ve yeniyi bir arada yaşıyoruz. 400 metre yükseklikteki Hıdırlık Tepesi’ndeki seyir terasından tarihi camileri ve restore edilerek yenilenmiş evleri görüp fotoğraflama imkânı buluyoruz. Geleneksel Türk ev yaşantısının tüm ayrıntıları ile yaşatıldığı Müze, Selçuklu Camisi, Çarşı, Telkari ve Gümüşçüler Çarşısı, gezileri ve alışveriş molasının ardından hareket ediyoruz. Akşamüstü otelimize varış ve odalarımıza yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. GÜN / Mudurnu - Bolu 

Kahvaltı sonrası otelden ayrılarak Mudurnu’ya hareket ediyoruz. Tarihi camii, hamam ve çarşı gezilerimiz sonrasında yöreye özgü ürünlerin tadına bakma ve alışveriş imkânı buluyoruz. Kahve molamızın ardından yeşillikler arasındaki yolculuğumuzla Abant Gölü’ne varıyoruz. Abant gölü etrafındaki yürüyüşümüz ve fayton sefamızı takiben, dünya üzerinde bir cennet parçası olan Gölcük gölüne ulaşıyoruz.  Kısa yürüyüşümüzün devamında tesisimize varış ve yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.GÜN / Bolu - Safranbolu  

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Safranbolu’ya varmadan Yörük Köyü’nü (Sipahioğlu konakları, Çamaşırhane) geziyoruz. Sonrasında Hıdırlık Tepesinden Safranbolu’ya kuşbakışı bakıyoruz ve fotoğraflıyoruz.  Ardından Tokatlı Kanyonunu Kristal (Cam) Terastan seyretmek için yolumuza devam ediyoruz. Akşam saatlerinde tesisimize varış ve yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama tesisimizde. 

5. GÜN / Safranbolu

Otelde alınan kahvaltı sonrası sıra adım adım Safranbolu’yu yaşamakta. Cinci Hanı, Kaymakamlar Müze Evi, Pazar Yeri, Arasta (Yemeniciler Arastası), Köprülü Camii, Güneş Saati, Semerciler-Manifaturacılar-Demirciler-Bakırcılar Çarşıları, Lokum Atölyeleri (Alış-veriş imkânı) gezileri sonrası tesisimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama tesisimizde. 

6. GÜN / Safranbolu- İstanbul

Sabah kahvaltı sonrası hareket ile Bartın’a varıyoruz. Bartın şehir merkezinde serbest vakit ve Bartın çayı kenarında kahve molası veriyoruz. Sonrasında Amasra’ya doğru hareket ediyoruz. Bakacaktan Amasra’ya bir kuşbakışı baktıktan sonra Kale, Şapel, Fatih (kilise) Camii, Tahtacılar çarşısı gezilerini gerçekleştiriyoruz. Öğle yemeğinin ardından Devrek’e gidiyoruz. Bastonlarıyla ünlü Devrek’te bir baston atölyesinde bastonlar hakkında bilgi ediniyoruz. Akşam İstanbul’daki otelimize varış, odalarımıza yerleşme. Akşam yemeği serbest.  

7. GÜN / İstanbul - Kıbrıs

Otelde alınan kahvaltıyı takiben panoramik olarak; Mısır Çarşısı ve Yeni Camii çevresi, tarihi Sirkeci Garı, Kumkapı, Yenikapı güzergahı ile yolumuza devam ederken surlar bize eşlik ediyor. Sonrasında Panorama 1453 Müzesi ziyaret ediyoruz. İstanbul’un fethini en iyi anlatan yapılardan biri olan bu yerden alış-veriş merkezine geçiyoruz. Serbest zamanın ardından havaalanına gidiyoruz. Bagaj ve Check-in işlemlerinin ardından, İstanbul’dan saat 19.00 uçağı ile Kıbrıs’a hareket ediyoruz. Yaklaşık bir buçuk saatlik uçuş sonrası Kıbrıs’a varıyoruz.