Maraş Eğin, Sivas 6 Gece 7 Gün
TUR PROGRAMI

1. GÜN / Kıbrıs - Adana
Ercan havalimanından hareket saatimiz 11.25,Yaklaşık bir saatlik uçuş sonrası, Adana havalimanında rehberimizle buluşma sonrası otobüsümüzle hareket. Toros dağlarından sonra, sanki düzmüş gibi, yumuşacık bir eğimle Akdeniz'e kadar inen bereketli toprakların yer aldığı Çukurova’daki anakente, yani Adana’ya ulaşıyoruz. Adana Havalimanında bizi bekleyen rehber ve aracımız ile Romalı komutan Marcus Antonius ile Kleopatra arasındaki büyük aşkın şahidi Tarsus’a gidiyoruz. Eskiden şehre giriş kapısı olarak kullanılan şuan şehrin içinde kalmış Kancık Kapı(Kleopatra ve St.Paul Kapısı) ilk ziyaretimiz. Ardından sırasıyla, Ermeni Kilisesinden camiye dönüştürülen Ulu Camiyi, kullanılmakta olan Roma Köprüsünü görerek, hem Müslümanlarca, hem de Hıristiyanlarca kutsal kabul edilen ve dünyadaki birçok yerde benzer efsanelerinin dolaştığı Eshab-ı Keyf(Yedi Uyuyanlar) mağarasına gidiyoruz. Kutsal ziyaret yeri olarak düzenlenmiş bu mekandan, Tarsus Şelalesine geçiyoruz. Fotoğraf molasını takiben otelimize varış ve yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. GÜN / Osmaniye-Kahramanmaraş-Malatya
Sabah kahvaltıdan sonra otelden ayrılıyoruz. Yol üstünde Kastabala Antik Kenti’ni görüyoruz. Osmaniye içinde yapılan panoramik turu takiben ulaştığımız Kahramanmaraş’ta Hatuniye Camisi, İklime Hatun Mescidi, Taşhan Çarşısı, Çukur Hamamı vb.. yapıları göreceğimiz şehir turunu yapıyoruz. Kurtuluş savaşının önemli detaylarını dinlediğimiz bu yerde verilen, dünyaca ünlü dondurmanın yenmesi ve alış veriş için serbest zamanı takiben otelimize varış ve yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

3. GÜN / Malatya-Kemaliye
Kahvaltıdan sonra hareketle Battalgazi ve Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı gezileri yapılıyor. Beşkonaklar ziyareti sonrası ayrılıp ölümü hala esrarını koruyan Vali Recep Yazıcıoğlu Köprüsüne gelip, köprünün hikayesini yerinde dinliyoruz. Sonrasında Anadolu’nun el verince nasıl olacağının en iyi örneklerinden biri olan Ocak Köyüne gidiyoruz. Ardından Türkiye sınırlarında, bir köy içinde Kültür bakanlığına bağlı tek müze olan Ali GÜRER Müzesini geziyoruz. Şeyhler Köyü olarak da adlandırılan köyde Hıdır Abdal Sultan Türbesini de geziyoruz. Takiben otele varış ve yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama tesisimizde. 

4. GÜN / Kemaliye
Alınan kahvaltıdan ardından Yavuz Sultan Selim ve 4.Murat dönemlerinde Osmanlı imparatorluğunun et, odun ve kömür ihtiyacının karşılanması ile yönetilmesi görevini üstlenmiş olan ilçeyi ilk olarak tarihi Taşdibi mahallesi, karadut ve cevizin raksını göreceğimiz Lökhane, Değirmen, Zincirli kaya, Mani yolu, Hamam, Seyit Ali parkı öncelikli olarak geziyoruz. Merkezde verilen serbest zamanı takiben 600 yıl önce göçer Türkler tarafından bir yerleşim birimine dönüştürülen Sırakonak (Peğir) köyüne geçip gezimizi yapıyoruz. Ardından kısa bir yürüyüşle Ahmet Kutsi Tecer’in doğduğu ve "orda bir köy var uzakta, o köy bizim köyümüzdür" şiirini yazdığı Apçağa Köyüne geliyoruz. Kaya başı kır kahvesinde verilen serbest zaman da köy gezimizi yapıp, manzarası ve inşaatıyla bizi şaşkınlığa sürükleyecek kayaların başında yapılmış Bekir Taştan evine gidiyoruz. Evin hikayesini dinliyor ve çekilen fotoğraf karelerine yenilerini eklemek için dünyanın en büyük kanyonlarından olan Karanlık Kanyona geçiyoruz. Base jump atlayışları ile de ünlenen bu yerde yapılan tekne turunu takiben tesisimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama tesisimizde. 

5. GÜN / Kemaliye-Erzincan
Sabah kahvaltı sonrası Kemah’a doğru yol alıyoruz. Müslüman Arap akınları sırasında konumu nedeniyle önemli rol oynayan ilçe daha Malazgirt zaferinden sonrada Mengücek Beyliğinin ilk merkezi olmuştur. Bölgeye hakim yalçın kayalar üzerine inşa edilmiş olan Kalesi bizi ilk karşılayan manzarası oluyor ilçenin. Birinci dünya savaşında Rusları durduran zorlu boğaz içinden Melik Gazi Türbesine geçiyoruz. Sultan Melek olarak adlandırılan türbede 1 mumya ve 5 adet mezar bulunuyor. Burada verilen serbest zamanın ardından Erzincan’a gidiyoruz. Şehirde ilk olarak Girlevik Çağlayanına gidiyoruz. Kışın donan sularında oluşan sarkıtları ile, yazın verdiği serinlikle yöre halkını çeken bu yerden, Terzibaba Türbesine geçiyoruz. Devamında şehir içinde yapılan panoramik turumuzu bitiriyor ve otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6. GÜN / Erzincan-Sivas
Sabah kahvaltı sonrası hareketle Refahiye, Zara, Hafik yoluyla Sivas’a varış. Şehirde yapılan panoramik turda, Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi, Kent Meydanı ve Kale Camii, Buruciye Medresesi, Şifaiye Medresesi, Çifte Minareli Medrese, Ulu Camii, Subaşı Hanı, Taşhan geziliyor. Sivas gümüşünü ve kemik tarağı tanıyacağımız serbest zamandaki alışveriş molasını takiben otelimize varış ve yerleşme. Akşam yemeği otelimizde alıyoruz.

7. GÜN / Sivas-Ankara-Kıbrıs
Sabah kahvaltı sonrası Kırıkkale üzerinden Ankara’ya varış. Alış-veriş merkezinde verilen serbest vakit sonrası belirtilen saatte hareketle Ankara Havalimanına transfer... Pasaport ve c-in işlemlerinin ardından, Ankara’dan saat 19.20 uçağı ile Kıbrıs’a hareket ediyoruz, yaklaşık bir saatlik uçuş sonrası Kıbrıs’a varış.

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR
— Gidiş – dönüş uçak bileti
— Bölgenin iyi otellerinde konaklama
— 6 gece 7 gün yarım pansiyon konaklama ( Yemekler otel konsepti ile bağlantılı set menü olabilir )
— Lüks Araçlar ile tüm turlar
— Araç içi ikramlar ( Su-kola-fanta )
— Profesyonel rehberlik hizmetleri
— Zorunlu Seyahat Sigortası

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYANLAR
— Program dışı organizasyonlar ve ekstra turlar
— Öğle yemekleri
— Yemeklerde alınacak içecekler
— Minibüs, tekne vb. ücretler
— Müze ve Ören yeri girişleri
— Sağlık, Seyahat, Asistans sigorta vb...