Hatay, Urfa Antep 3 Gece 4 Gün
TUR PROGRAMI

1. GÜN / Kıbrıs – Adana - Antakya
Ercan havalimanından Sabah saat 11.25 uçağı ile Adana’ya hareket ediyoruz, yaklaşık bir saatlik uçuş sonrasında Adana Havalimanına varıyoruz. Aracımız ve rehberimizle buluşarak, Belen Geçidi üzerinden ulaşacağımız Habib Neccar dağının eteklerindeki, Olimpiyatlar Şehri Antakya’ya doğru yol alma. Şehre varışta dünyadaki benzerlerine göre en büyükler arasında yer alan Mozaik Müzesi, Katolik ve Ortodoks Kilise örnekleri, eski Antakya evlerini görerek, Antakya’nın modern halini bize unutturacak olan Uzun Çarşıya giriyoruz. Ardından eski dönemlerde Antakya’lı zenginlerin yazlık mevkii olan ve çağlayanlarından su kanallarıyla şehre su getirilen Defne(Harbiye)’de geziyoruz. Akşam saatlerinde otelimize varış ve yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

2.GÜN / Hatay – Şanlıurfa
Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası hareket. Amik ovasının başlangıcında bulunan Hıristiyanlığın Kudüs’ten sonra yayıldığı ilk şehir olan Antakya‘dan ayrılarak, Peygamberler Şehri Urfa’ya ulaşma. Burada Halil-ür Rahman ve Rızvaniye Camileri, Balıklı Göl, Hz. İbrahim Makamı, Yöresel Çarşı göreceğimiz ve ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Yöresel pazarda yapılan alış-veriş sonrası akşam saatlerinde otelimize varıyor ve yerleşiyoruz. Dileyenler yöreye özgü Sıra Gecesine gidiyorlar(ekstra). 

3. GÜN / Şanlıurfa – Gaziantep ( TEKNE TURU)
Kahvaltı sonrası, Sabah kahvaltısını takiben İlk İslam üniversitesinin de bulunduğu 5000 yıllık geçmişe sahip Harran içinde; Harran Üniversitesi, Konik Harran Evleri, tipik köy yaşamı... görerek yolumuza devam ediyoruz. Birecik üzerinden yol alırken, Birecik Kelaynak Kuşlarını ziyaret ediyoruz. Eşkıya filminin çekildiği köyü de panoramik olarak görerek, manzarası ile Güneydoğuyu farklı kılan Halfeti’ye ulaşıyoruz. Burada verilen serbest zamanda sular altında kalmış olan şehri görüntüleme imkanı buluyoruz. Yapılan tekne turu sonrası, akşam saatlerinde otelimize varış ve yerleşme. Konaklama otelimizde. 

4. GÜN / Gaziantep – Kıbrıs
Aldığımız sabah kahvaltısı sonrası hareket. Dünyanın en eski yerleşim yerlerinden, Antik Kentleri, Camileri, Kiliseleri, Hanları, Bedestenleri ile meşhur, İstiklal savaşındaki başarısını adına taşımış olan tek Gazi unvanlı kentimiz Antep’i geziyoruz. Zeugma Antik Kentinden çıkarılan arkeolojik buluntuların sergilendiği Arkeoloji Müzesi, Elmacı Pazarı (alış-veriş imkanı), şehrin en yüksek tepesi olan Kudret Kayası üzerine kurulmuş olan Kale’nin panoramik olarak görülmesi ile bugün ki turumuzu tamamlıyoruz. Baklava başta olmak kaydı ile yapılacak alış-veriş için verilen serbest zamanın devamında havaalanına geçiyoruz. Bagaj ve Check-in işlemlerinin ardından akşam saat 23.15 uçağı ile Kıbrıs’a hareket ediyoruz, yaklaşık bir saatlik uçuş ile Kıbrıs’a varıyoruz.

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR
— Lüks Araçlar ile tüm turlar
— Gidiş – dönüş uçak bileti
— Bölgenin iyi otellerinde konaklama
— 3 gece 4 gün yarım pansiyon konaklama
— Profesyonel rehberlik hizmetleri
— Zorunlu Seyahat Sigortası

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYANLAR
— Program dışı organizasyonlar, gece turları ve ekstra turlar
— Öğle yemekleri
— Yemeklerde alınacak içecekler
— Minibüs, Tekne, Sıra gecesi vb. ücretler
— Müze ve Ören yeri girişleri