Karadeniz Turu 7 Gece 8 Gün
TUR PROGRAMI

ÇORUM-AMASYA-ORDU-RİZE-ARTVİN-BATUM-TRABZON-GİRESUN-SAMSUN-SİNOP-SAFRANBOLU

1. GÜN / Ankara – Çorum - Amasya 

Uçağın hareket saatinden 2 saat önce Ercan Havalimanında buluşma. Yaklaşık iki saatlik uçuş sonrasında Ankara Esenboğa Havalimanına varıyoruz. Aracımız ve rehberimizle buluşarak Amasya’ya doğru hareket ediyoruz. Yolda alacağımız öğle yemeği sonrasında Ferhat ile Şirin’in diyarı Amasya’ya ulaşıp buradaYeşilırmak kenarında fotoğraf molası vereceğiz. Ardından Yeşil Irmak kenarında heykellerle süslü yolda yapacağımız yürüyüşle Amasya Kalesi’ni ve Yalıboyu Evlerini fotoğraflıyoruz.  Akşam saatlerinde Amasya daki otelimize varıyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam canlı müzik eşliğinde akşam yemeğimizi alıyoruz.

 2.GÜN / Samsun – Ordu – Giresun

Sabah kahvaltısı sonrası Samsun’a doğru hareket ediyoruz. Samsun da Amazon kadınlarının yaşam tarzını görebileceğimiz Amisos Köyü Adası ve Müzesini geziyoruz. Daha sonra Amisos tepesine çıkarak Samsun’u kuşbakışı seyretme ve fotoğraflama imkanı buluyoruz. Öğlen Samsun da Bafra pidesi yiyoruz. Yemek sonrası Yeşilırmak’ın üzerinden geçerek Ordu’ya ulaşıyoruz. Ordu’yu neredeyse gökyüzünden seyredebileceğimiz Boztepe’ye teleferiklerle çıkıyoruz. Akşam saatlerinde Giresun da ki otelimize ulaşarak odalarımıza yerleşiyoruz. Canlı müzik eşliğinde akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz.

 3. GÜN / Giresun – Trabzon

Sabah kahvaltısı sonrası hareket ediyoruz. Fındık ağaçları ve tepeler arasında kıvrımlar oluşturanHarşit Çayı kıyısından Harşit Vadisini geçiyoruz. İlk olarak benzeri ender bulunabilecek, dağlar arasındaki ilginç mağara Karaca Mağarası’na çıkıyoruz. Mağara gezimizin ardından Zigana Geçidinden geçerek Hamsiköy e ulaşıyoruz. Burada vereceğimiz öğle yemeği sonrasında Hamsiköy Sütlacının da tadına bakıyoruz. Öğleden sonra Maçka’ya ulaşıyoruz ve Altındere Vadisi’nin eşsiz güzelliği içerisinde yüzyıllardır önemini ve doğal güzelliğini hiç kaybetmeyen Sümela Manastırı’nıziyaret ediyoruz. Akşam Maçka da ki otelimize ulaşarak odalarımıza yerleşiyoruz.

 4. GÜN / Trabzon – Ayder Yaylası             

Sabah kahvaltımızı otelde alarak gezimize başlıyoruz. Sürmene ve Of üzerinden Uzungöl’eulaşıyoruz. Göl çevresinde yapacağımız yürüyüşün ardından Çaykara üzerinden Ayder Yaylası’na ulaşıyoruz. Gelintülü Şelalesi’nin fotoğraflarını da çekebileceğimiz yayla yürüyüşünün ardından turumuzu bitiriyoruz. Konaklamamız Fırtına Deresi kıyısındaki otelimizde. Dileyen misafirlerimizleZilkale’ye çıkıyoruz. (ekstra) Akşam yemeğimiz muhteşem Fırtına Vadisi ve Deresi manzarası eşliğinde otelimizde.

 5. GÜN / Ardeşen – Batum – Rize

Sabah kahvaltısını otelimizde alarak valizlerimizi otelde bırakarak erken saatte otelden ayrılıyoruz. Arhavi, Hopa üzerinden Gürcistan sınırına (Sarp kapısı) varıyoruz. Gümrük işlemlerinin ardındanGürcistan’a geçiyor ve Batum!a hareket ediyoruz. Muhteşem mimarisi ve yapılanması ile geleceğin Las Vegas’ı Batum’u gezmeye başlıyoruz. Gezeceğimiz yerler arasında Asparos Kalesi, Botanik Park, Türk Sokağı, Piazza Meydanı, Liman ve plajları bulunuyor. Öğle yemeğini de Batum’da alıyoruz.

(BATUM’A SADECE KIBRIS PASAPORTU, TC KİMLİĞİ VEYA TC PASAPORTU İLE GİRİŞ YAPILABİLİYOR.)

Batum’a geçemeyen misafirlerimizle Borçka Karagöl Milli Parkı gezisi yapıyoruz. Şehir merkezinden 45 km. uzaklıktaki Heyelan gölü olan Karagöl’e çıkıyoruz.

Tur sonrası akşam saatlerinde Rize deki otelimize ulaşıyoruz. Yorucu bir günün ardından dinleniyoruz.

 6. GÜN / Rize – Trabzon – Samsun            

Sabah kahvaltı sonrasında otelden ayrılarak Trabzon’a hareket ediyoruz. Trabzon şehir merkezine ulaşarak Atatürk Köşkü’nü gezip, muhteşem doğası ve orman havası ile meşhur bu köşkün bahçesinde kahvelerimizi yudumluyoruz. Daha sonra Trabzon el sanatlarının en ünlüsü olankazaziye ve telkari yapılışını göreceğimiz ve alışveriş yapabileceğimiz gümüş atölyesini ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi Akçaabat ta alarak Samsun’a doğru devam ediyoruz. Samsun da ilk olarak Hayvanat Bahçesini geziyoruz. Daha sonra Ulu önder Atatürk’ün Kurtuluş savaşını başlatmak için ayak bastığı Anadolu’daki ilk nokta olan temsili Bandırma Gemisi’ni ziyaret ediyoruz, ardındanCumhuriyet Meydanından yürüyerek simge haline gelmiş Heykel’i geziyoruz. Ardından Bölgenin en meşhur pazarı olan Yabancılar Pazarı’nda alış-veriş için serbest vakit veriyoruz. Serbest zaman sonrası merkezdeki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde.

 7. GÜN / Samsun – Sinop - Safranbolu      

Otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra Türkiye’nin en kuzey noktası olan Sinop’a hareket ediyoruz. Burada Sinop kalesi panoramik gezisi sonrası bir Gemi maketi yapım atölyesi ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi de Sinop’un meşhur Balık restoranlarından birinde aldıktan sonra Kastamonu’ya ulaşıyoruz. Burada Hükümet Konağı, Saat Kulesi ve Şerife Bacı anıtını gördükten sonra Araç üzerinden Safranbolu’ya ulaşıyoruz. Akşam otelde yemeğimizi canlı müzik eşliğinde alıyoruz.

 8. GÜN / Safranbolu – İstanbul    

Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından konakları ve barındırdığı Osmanlı yapıları ile ünlü Safranbolu’da çevreyi keşfe çıkıyoruz. Pazar Yeri, Arasta (Yemeniciler Arastası), Köprülü Camii, Güneş Saati, Eski Çarşıları, Lokum Atölyeleri (Alış-veriş imkânı), Eski Hükümet Konağı (Rum ve Türk Mahallelerinin Panoramik seyri), Saat Kulesi, Mümtazlar Konağı gezilerini yapıyoruz. Ardından Tokatlı Kanyonunun muhteşem manzarasını zeminden 80 metre yükseklikten seyredebileceğimiz zemini cam olan Kristal Teras’a gidiyoruz. Turumuzun bitiminde Karabük, Gerede, Bolu ve İzmit üzerinden İstanbul’a varıyoruz. Uçuş saatimize kadar serbest zaman veriyor sonrasında havaalanına geçiyoruz. Bagaj ve Check-in işlemlerinin ardından, akşam uçağı ile hareket ediyoruz, yaklaşık bir bucuk saatlik uçuş sonrası Kıbrıs’a varıyoruz. Birdahaki turumuzda tekrar görüşmek ümidiyle hoşçakal diyor,Bizleri terciğ ettiğiniz için teşekkür ediyoruz. 

Kahvaltı: Mola yerlerinde ekstra olarak alınmaktadır, Konaklama yapılacak otellerde konaklama süresi içerisinde otelin menü detayları geçerli olacaktır.
Akşam Yemeği: Mola yerlerinde ekstra olarak alınmaktadır, Konaklama yapılacak otellerde konaklama süresi içerisinde otelin menü  detayları geçerli olacaktır.