Brezilya Arjantin 9 Gece 10 Gün
TUR PROGRAMI

Brezilya Arjantin 9 Gece 10 Gün

 

 

1. GÜN: İSTANBUL – PARİS 

Turumuz saat 15:30’da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşmamız ile başlıyor. Check – in işlemleri ve pasaport kontrollerinin ardından saat 18:35'de Air France Havayolları’na ait AF1891 sefer sayılı uçak ile Paris’e hareket ediyoruz. Yaklaşık 3.5 saatlik uçak yolculuğunun ardından yerel saat ile 21.15’te Paris’e varıyoruz. Ardından uçak değiştiriyor ve 23.20’de Air France Havayolları’na ait AF-394 sefer sayılı uçak ile Buenos Aires’e uçuyoruz. Geceyi uçakta geçireceğiz.

 

2. GÜN: BUENOS AIRES 

Sabah saat 08:55’te Buenos Aires’e varıyoruz. Karşılamanın ardından panoramik Buenos Aires gezimize başlıyoruz. Güney Amerika’nın en büyük şehirlerinden olmasına rağmen kendinizi önemli bir Avrupa kenti geziyormuş hissinden kurtaramayacağınız mimarisi, birbirinden lezzetli yemeklerden oluşan mutfağı ve elbette kalbinden taşan tango ile eşsiz şehir Buenos Aires’te ilk durağımız bu şehre neden “Güney Amerika’nın Paris’i" namının verildiğini bize varlığı ile anlatan La Recoleta semti olacak. Şehrin seçkin semtlerinden biri olan bu yerde Eva Peron’un (Evita) da mezarının bulunduğu Recoleta Mezarlığı’nı göreceğiz. Ardından Katedral ve Colon Tiyatrosu, La Boca semti gezimizin diğer önemli noktaları arasında. Turumuzun ardından şehri dilediğinizce gezebilmeniz için serbest zaman. Ardından otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Konaklama Buenos Aires’teki otelimizde.

 

3. GÜN: BUENOS AIRES 

Otelde alacağımız kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Tigre turuna katılabilirler. Turumuzdan özel aracımız ile Buenos Aires’in kuzeyinde yer alan, sadece Buenos Aires’in değil tüm Güney Amerika kıtasının en varlıklı semtlerinden biri olan San İsidro’ya hareket ediyoruz. Burada taş döşeli yollar ve kolonyal dönem evleri ile çevrili tarihi merkezi görüyoruz. Daha sonra aracımız bizi Tigre’ye götürecek. Burada halka açık bir feribotla Parana Deltası’nda yaklaşık 1 saat süren bir gezi yapıyoruz. Turumuzun ardından özel aracımız ile otelimize hareket ediyoruz. Günün geri kalanında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizim ekstra olarak düzenleyeceği akşam yemekli tango gecesine katılabilirler. Bu gezide bambaşka bir tango deneyimine tanık olmak için şehrin en iyi tango mekanlarından birinde olacağız. Akşam yemeğimizi de bu mekanda alıyoruz. Konaklama otelimizde.

San İsidro ve Tigre Turu: 70usd (Kişi başı)

Tango Gecesi Turu (Akşam Yemekli): 110 usd (Kişi başı)

 

 4. GÜN: BUENOS AIRES 

Otelde alacağımız kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Gaucho turuna katılabilirler. Güney Amerika kovboyları “gaucho”ların günlük hayatlarını yakından görebileceğiniz bir Estancia’ya gidiyoruz. Daha sonra gaucholar size bir folklor gösterisi sunacaklar. Gezimizin ardından otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

Gaucho Turu: 120usd (Kişi başı)

 

  5. GÜN: BUENOS AIRES – IGUAZU 

Güne erken başlıyor ve özel aracımız ile havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayollarına ait tarifeli bir uçak ile Iguazu’ya (Arjantin) hareket ediyoruz.. Ardından havalimanında yerel rehberimiz tarafından karşılanıyor ve Iguazu’nun Brezilya tarafına geçiyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Iguazu Şelaleleri’ni keyifli bir yürüyüş eşliğinde geziyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Macaco safarisine katılabilirler. Macaco Safari, İguazu’nun  tüm görkemine ve keyfine varacağınız, heyecan dolu bir maceraya götürecek eşsiz bir tekne turu. Bu ilginç turdan sonra otelimize dönüş. Akşam, dilerseniz Güney Amerika danslarının sergilendiği yemekli Rafa İnn Show’a katılabilirsiniz. Konaklama otelimizde.

Macaco Safari Turu: 140usd (Kişi başı)

Rafa Inn Show:98usd(kişi başı

 

 6. GÜN: IGUAZU - RIO DE JANEIRO

Otelde alacağımız kahvaltının ardından akşam uçuşumuza kadar serbest zaman. Ardından havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Rio de Janeiro’ya hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden havalimanında karşılandıktan sonra otele transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

 

  7. GÜN: RIO DE JANEIRO 

Otelde alacağımız kahvaltının ardından özel aracımız ile panoramik şehir turumuz için hareket ediyoruz. Bu sabah şehrin kolonyal bölgesini ziyaret edecek, burada dar caddeler, meydanlar ve tarihi binalar arasında Candelaria, Praça XV, Travesso Marketi, Metropolitan Katedrali’ni göreceğiz. Gezinin ardından özel aracımız ile otelimize transfer oluyoruz. Öğleden sonra serbest zaman.  Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Sugar Loaf turuna katılabilirler. Turumuzda Guanabara Körfezi’nin inanılmaz manzarasına doyacağınız Sugar Loaf Tepesi’ne teleferikler ile çıkıyoruz. Konaklama otelimizde.

Sugar Loaf turu: 95usd)

 

8. GÜN: RIO DE JANEIRO 

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra alışveriş yapmak, dinlenmek, çevreyi tanımak, otelimizin havuzundan veya sahilden, güneşten istifade etmek için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği yarım günlük Corcovado turuna katılabilirler. Bu turumuz esnasında Rio’nun sembolü olmuş tepedeki ünlü İsa Heykelini görecek ve ünlü Monorail adlı raylı sisteme binerek tepeye çıkacak ve Rio’nun o doyumsuz manzarasını göreceksiniz. Akşam ise dileyen misafirlerimiz rehberlerimizin ekstra olarak düzenleyeceği yerel bir restoranda alınacak akşam yemeğinin ardından dünyanın en güzel dans gösterilerinden biri olan ve adı ülke ile özdeşleşmiş Plataforma’da Samba programına iştirak edebilirler. Konaklama otelimizde.

Corcovado Turu: 95usd( Kişi başı)

Samba Show (Akşam Yemekli): 160usd (Kişi başı)

 

9. GÜN: RIO DE JANEIRO – PARİS 

Kahvaltının ardından uçuşumuza kadar serbest zaman. Sonra havalimanına transfer oluyoruz. Air France Havayolları’na ait AF443 sefer sayılı uçak ile saat 17:55’te Paris’e hareket ediyoruz. Geceyi uçakta geçireceğiz.

 

10. GÜN: PARİS – İSTANBUL 

Yerel saat ile 08:00’da Paris’e varıyor ve uçak değiştiriyoruz. Ardından saat 10:10’da AF1590 sefer sayılı Air France Havayolları uçağı ile İstanbul’a uçuyoruz. Varışımız 14:30’da olacak. Turumuzun sonu bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle.