Moskova-ST.Petersburg Turu 4 Gece 5 Gün
TUR PROGRAMI

Rusya Turu 4 Gece 5 Gün

1.GÜN İSTANBUL - MOSKOVA

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali KÖSEZADE kontuarı önünde saat 06:30'da buluşma. Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK413 tarifeli seferi ile saat 08:30'da Moskova'ya hareket. Yerel saat ile saat 12:25'de Moskova varış ve panoramik Moskova şehir turu. Şehir turumuzda, Tverskaya Caddesi, Bolşoy Tiyatrosu, Lubyanaka Meydanı, KGB Merkezi, Aziz Vasili Kilisesi, Kızıl Meydan, Gum Alışveriş Merkezi, Kurtarıcı İsa Kilisesi, Meclis Binası görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme, serbest zaman. Geceleme otelimizde.

 

2.GÜN MOSKOVA (KREMLIN + BORODINO PANORAMA MÜZESİ + METRO + ARBAT SOKAĞI TURU)

Otelde sabah kahvaltıdan sonra arzu eden yolcular için ekstra Kremlin gezisi (45 Euro) tarih boyunca Rus Çarları ve Sovyet liderlerine ev sahipliği yapmıştır ve günümüzde de Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin’in çalışma ofisi buradadır. Çok önemli tarihsel değere sahip olan Kremlin, devlet yönetim merkezi oluşunun yanı sıra kültür ve din merkezidir. Çarların taç giyme töreninin yapıldığı Uspenski (Meryem Ana’nın göğe yükselişi) Katedrali ile Archangel Michael (Başmelek Mikail) Kilisesi burada bulunur. Dünyanın en büyük çanı ve en büyük topu Kremlindedir.Tüm bu özellikleri, surları, bahçeleri, binaları ile Kremlin gerçek bir müzedir.Öğleden sonra ekstra Metro +Arbat  ve.Napolyon ile yapılan Fransa – Rusya savaşının efektlerle sergilendiği muhteşem Borodino Panorama gezisi ( 40 Euro)Geceleme otelimizde.

 

3.GÜN MOSKOVA - ST PETERSBURG

Otelde sabah kahvaltıdan sonra tren garına transfer. Rusyanın karlı manzaraları eşliğinde Sapsan hızlı treni iletakribi dört saatlik bir yolculukla St Petersburg’a varışta 4*sup Holıday Inn Moskovskie Vorota otele transfer ve yerleşme.Geceleme otelimizde.

** Yılbaşı gecenizi meydanlarda veya organize edilecek kutlamalarda geçirebilirsiniz**

 

4.GÜN ST. PETERSBURG (HERMITAGE MÜZESİ)

Otelde sabah kahvaltıdan sonra  sonra panoramik şehir turu.Bu şehir;Çarlara ev sahipliği yapan “Paris mimarisi” “Prag bahçeleri” ve “Venedik Kanalları” ile anılıyor. Deli Petro, Puşkin, Büyük Katerina ve daha birçoklarının yaşadığı ve büyüleyici beyaz gecelerin yaşandığı kentin, Neva Nehri kıyılarında yer alan birçok binası sanat eseri niteliğindedir. Şehrin kalbi olarak anılan ünlü Nevski Caddesi, Devasa Isaac Katedrali, muhteşem cephesi ile Amirallik Binası, şair Puşkin`in heykelinin süslediği Sanatçılar Meydanı, 70 km`lik ünlü Neva Nehri gibi şehrin simgesi haline gelmiş yerler panoramik olarak görülecek yerler arasındadır.Öğleden sonra ekstra Hermitage Müzesi ziyareti(45 Euro) . Hermitage dünyanın en büyük sanat müzesidir.Katerina’nın kış sarayı olarak inşaa ettirdiği binalar kompleksi günümüzde dünyanın en göz alıcı koleksiyonlarına ev sahipliği yapıyor.1760`dan itibaren Rus Çarlarının kış aylarını geçirdiği bu muhteşem binalar Barok mimarisinin baş yapıtları arasında.Günümüzde 1057 adet oda ve salonda Leonardo, Van Gogh, Michaelangelo, Rembrandt ve daha nice büyük sanatçının büyüleyici eserleri sergileniyor. Louvre, British Museum, Metropolitan mı yoksa Hermitage mı sorusunun yanıtını ancak gezdikten sonra verebileceksiniz.Geceleme otelimizde.

 

5.GÜN ST.PETERSBURG - ISTANBUL

Otelde sabah kahvaltıdan sonra  serbest zaman(odaların saat 11:00e kadar boşaltılıp valizlerin bagaj odasına bırakılması gerekmektedir).havaalanına transfer ve Saat 16:25de Türk Havayollarının TK 402 sayılı seferi ile uçuş. Saat 18:50de İstanbul’a varış.