Sri Lanka 6 Gece 8 Gün
TUR PROGRAMI

Sri Lanka 6 Gece 8 Gün

 

1.GÜN İSTANBUL-DOHA

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali Kösezade kontuarında gece saat 16:20'de buluşma. Pasaport, bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Qatar Havayolları QR244 seferi ile saat 18:35'de Doha'ya hareket. Saat 23:45'de varış ve uçak değiştirme. Qatar Havayolları QR664 seferi ile saat 00:55'de Colombo'ya hareket.

 

2.GÜN COLOMBO

Saat 07:55'de Colombo'ya varış. Pasaport işlemleri ve valizlerimizi aldıktan sonra alanda bizi bekleyen aracımız ile otelimize transfer ve dinlenme. Öğleden sonra panoramik Colombo şehir turu için otelden hareket. Yerel çarşı ve ticaret alanı Pettahmarket, tarihi Wolfendhal Kilisesi, Bandaranaike Memorial International Konferans Salonu, Yeni Meclisi Jayewardenepura, Colombo Müzesi, Independence Meydanı, Budist ve Hindu Tapınakları görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından gününüz serbest. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

3.GÜN COLOMBO - PINNAWALA (FİL YETİMHANESİ) - KANDALAMA

Sabah kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Kandalama'ya hareket. Yaklaşık 4.5 saat sürecek yolculuğumuzda, yol üstündeki, dünyadaki tek fil yetimhanesi olan Pinnawala'ya uğrayacağız. Bu yetimhaneyi gezip, bilgi aldıktan sonra Kandalama'daki otelimize transfer. Odalara yerleşme ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra Fil Safarisi'ne katılabilirler. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

4.GÜN KANDALAMA - SIGIRIYA - DAMBULLA - KANDALAMA

Sabah kahvaltının ardından özel aracımızla Sri Lanka'nın en eski yerleşim yerlerinden biri olan Sigiriya'ya hareket. UNESCO Dünya Kültür Mirasları listesinde bulunan binlerce yıllık geçmişiyle günümüzde hala ayakta olan ünlü Sigirya Kalesi'ni göreceğiz. Bu tarihi şehrin ardından 5 mağaradan, 150 Budha figürü ve 15 metrelik Budha Heykelini içinde barındıran ve Kral Walagambahu tarafından yaptırılan, Sri Lanka'nın en etkileyici Dambulla Mağara Tapınağı'nı geziyoruz. Gezimizin ardından Kandalama'daki otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

5.GÜN KANDALAMA - MATALE - KANDY

Sabah kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Kandy'ye hareket. Yol üstünde Matale'de "Baharat Bahçesi'ni ziyaret edeceğiz. Sri Lanka çay ve baharat ülkesi olarak bilinmekte olup, burada değişik baharatlar satın alabileceksiniz. Ardından yaklaşık bir saat yolculukla 1815’e kadar son Sinhalese Krallığı'nın başkenti olan Kandy’e transfer. Varışımızın ardından panoramik olarak yapılacak Kandy şehir turunda; Sanat ve El İşleri, Pazar Alanı, Mücevher Müzesi'ni geziyoruz. Daha sonra, Tooth Relic Tapınağı ziyaret edilecek yerler arasındadır. Bu tapınağa erkekler veya kadınlar şort veya kısa etek ile giremez. Bu tapınak sadece Sri Lanka'lılar için değil, tüm Budist'ler için önem taşımaktadır. Çünkü Budha'nın bir dişi bu tapınakta saklanmaktadır. Ardından otelimize transfer, odalara yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

6.GÜN KANDY - BENTOTA

Sabah kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Sri Lanka'nın güney kıyıları, denizi ile ünlü Bentota'ya hareket. Yol üstünde Peradeniya Botanik Bahçesi'ni ziyaret edeceğiz. Buradaki farklı türden ağaç ve bitkileri görecek ve bilgi alacağız. Ardından Bentota'ya varış ve otelimize transfer, odalara yerleşme. Gününüz serbest. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

7.GÜN BENTOTA

Sabah kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

8.GÜN BENTOTA - COLOMBO - DOHA - İSTANBUL

Sabah erken saatlerde odaların boşaltılması ve Colombo Havalimanı'na hareket. Pasaport, bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Qatar Havayolları QR665 seferi ile saat 09:25'de Doha'ya hareket. Varış ve uçak değiştirme. Qatar Havayolları QR243 seferi ile saat 13:50'de İstanbul'a hareket ve saat 17:35'de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'na varış.