Vietnam & Kamboçya&Bangkok 10 Gece 11Gün
TUR PROGRAMI

Vietnam & Kamboçya & Bangkok10 Gece 11 Gün

 

 

1. Gün İSTANBUL – SAIGON

Turumuz 27 Ocak 2016 saat 23.00 ‘da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşmamız ile başlıyor. Saat 00.45’te Türk Hava Yolları’nın TK68 sefer sayılı uçak ile Saigon’a hareket ediyoruz. Varışımız yerel saat ile 18.25’te olacak. Ardından özel transfer aracımız ile otelimize transfer oluyor, odalarımıza yerleştikten sonra akşam yemeğimiz için yerel restorana gidiyoruz. Konaklama otelimizde.

 

2. Gün SAIGON 

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Cu Chi Tünelleri’ne gidiyoruz. Yakın tarihimizin en etkileyici olaylarından, birçok filme konu olmuş Vietnam – A.B.D. savaşı sırasında Kuzey Vietnamlı halkın inşa ettiği ve savaş boyunca bir şehir haline gelen siperleri, kampları ve tünelleri görüyoruz. Gezimizin ardından öğle yemeğimizi alacak ve turumuza devam edeceğiz. Göreceğimiz yerler arasında Tarihi Posta Binası, Yeniden Birleşme Sarayı ve Notre-Dame Katedrali olacak. Gezimizin ardından alış veriş yapabileceğimiz Ben Thanh Pazarına gideceğiz. Pazarda geçireceğimiz keyifli zamanın ardından akşam yemeğimizi alıyor ve otelimize gidiyoruz.

 

3. Gün SAIGON 

 Kahvaltımızın ardından suyun üzerinde suyla içiçe yaşayan bir dünyaya, My Tho kasabasına hareket    ediyoruz. Varışımıza istinaden yerel bir tekne ile birbirini kesen kanal sokaklar arasında gezintiye başlıyoruz. İlk durağımız yöreye özgü el yapımı eşyaların yapılışını, hindistan cevizinden üretilen şekerlerin imalathanelerini ve rengarenk meyve bahçelerini göreceğimiz Thoi Son Adası. Burada güzel bahçelerin gölgesinde taze meyveleri tadarken yerel sanatçıların müziğinin keyfini süreceksiniz. Daha sonra ev yapımı bal çayının tadına bakmak için bir çiftliğe uğruyor ve kanallar arasında devam eden turumuzda yörenin yaşayışı hakkında herşeyi öğreniyoruz. Öğle yemeğimiz tur esnasında yerel bir restoranda. Ardından Vinh Trang Pagodası’nı ziyaret ediyor ve Ho Chi Minh’e dönüyoruz. Akşam yemeğimizi yerel restoranda alacağız. Konaklama otelimizde

 

4.Gün SAIGON - HANOI

Kahvaltımızın ardından havalimanına transfer olacağız. Yerel havayolları ile Hanoi’ye uçuyor ve otelimize yerleşeceğiz. Ardından kısa bir şehir tanıma turuna çıkacağız. Uzakdoğu’ya özgü çekçekler ile keyifli bir gezinti yaptıktan sonra geleneksel Su Kuklası Gösterisi izleyecek ve akşam yemeğimizi alacağız. Otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

 

5.Gün HANOİ– HALONG BAY 

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Hanoi şehir turunun devamı için otelimizden hareket ediyoruz. Ho Chi Minh Mozalesi, Ba Dinh Meydanı ve Pillar Pagoda’sı göreceğimiz yerler arasında olacak. Ardından öğle yemeğimizi alıyor ve Halong Bay’e doğru yola çıkıyoruz. Halong Bay varışımızla birlikte otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeğimiz deniz ürünlerinden oluşan bir menü olacak. Konaklama otelimizde.

 

6. Gün HALONG BAY – HANOİ 

Otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Halong Bay’de keyifli bir tekne turuna çıkacağız.  Dünyanın en muhteşem doğal güzelliklerinden biri kabul edilen bu körfezde,. adacıklar ve mağaralar etrafında gezimizi gerçekleştiriyoruz. Öğle yemeğimizi teknede alacağız. Ardından Hanoi’ye doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeğimiz yerel restoranda, konaklama otelimizde.

 

  7. Gün  HANOİ – SEAM REAP 

Kahvaltının ardından Seam Reap uçuşumuz için serbest zaman. Dilediğiniz gibi alış veriş yapabilirsiniz. Saat 15:30’da Seam Reap’e uçuyoruz. Varışımız 17.10’da olacaktır. Varışımızın ardından otelimize yerleşiyor ve akşam yemeğimizi alacağımız restoranımıza gidiyoruz. Konaklama otelimizde

 

8. Gün  SEAM REAP 

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Angkor turumuz başlıyor. İlk durağımız Angkor Thom ve Güney Kapısı. Daha sonra Bayon Tapınağı, Baphuon Tapınağı ve Ta Phrom Tapınağı’nı geziyor ve Cüzamlı Kral ve Fil Teraslarını ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Günün kalanında ünlü Banteay Srey tapınağı ziyareti için hareket ediyoruz. Dönüş yolunda is Palm Şugar Köyü’nü göreceğiz.  Efsanevi Angkor Wat gezimizi gerçekleştiriyor ve Phnom Ba Kheng Tepesi’nde insanlık tarihinin en muazzam yapıtlarından biri olan Angkor Wat eşliğinde güneşi batırarak tamamlıyoruz. Gezimizin ardından akşam yemeğimizi alacak ve otelimize döneceğiz.

 

 9. Gün  SIEM REAP - BANGKOK 

 Kahvaltımızın ardından Bangkok uçuşumuz için havalimanına transfer oluyoruz. Öğlen saatlerinde Bangkok’a uçacağız. Yaklaşık 1 saat 20 dakikalık uçuşun ardından Bangkok’a varıyor ve şehir turumuza başlıyoruz. Panoramik şehir turumuzda dünyaca meşhur 46 metre uzunluğu ve 15 metre yüksekliğiyle, Yatan Buddha Heykeli, Oturan Buddha Heykeli, Stupa’lar (mezar taşları), Kraliyet Tapınağı Wat Pho ve içinde 5,5 ton ağırlığında Altın Buddha Heykeli bulunan Wat Traimit Tapınağı’nı geziyoruz. Daha sonra Çin Mahallesi, Çiçek Pazarı, Demokrasi Anıtı ve Caddesi, Bakanlıklar Caddesi, Parlamento Binası görülecek yerler arasındadır. Akşam yemeğimiz için serbest zaman. Ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceğiz Sea Food Market ve Patpong Gece Pazarı turuna katılabilirler. Turumuzda önce Tayland’ın en büyük deniz mahsulleri restoranına gidecek burada günlük getirilen deniz mahsullerinden seçerek istediğimiz şekilde pişirterek yeme imkanınız olacak. Ardından Bangkok’un en meşhur gece pazarı olan Çin stili ve Tayland stili alışveriş yapabileceğiniz daha çok taklit ürünlerin (ağırlıklı olduğu PatPong Gece Pazarı'na geçiyoruz. Ünlü alışveriş ve barlar sokağında güzel vakit geçireceksiniz. Geceleme Bangkok’daki otelimizde.

Ekstra Seafood Market ve Patpong Gece Pazarı Turu: 65€uro

 

10. Gün BANGKOK - İSTANBUL 

Sabah kahvaltısının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Yüzen Çarşı ve Yılan Çiftliği turuna katılabilirler. Turumuzda ilk önce Damnoen Saduak “Yüzen Çarşı”yı gezmek üzere hareket ediyoruz. Burada yerel halkla iç içe geçireceğimiz zaman diliminde Thai halkının günlük yaşamından örneklere tanıklık edecek ve alışveriş yapma imkanına sahip olacağız. Ardından Dünya’nın ikinci büyük yılan çiftliğine gidiyoruz. Burada yılanlar ile ilgili bilgiler alacak ardından yılanlar ile yapılan şovları izleyeceğiz. Turumuzun bitiminde Bangkok’a dönüyoruz. Ardından havalimanına transfer olacağız. Saat 23.30’da Türk Hava Yolları’nın TK 69 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Geceyi uçakta geçireceğiz.

Ekstra Yüzen Çarşı ve Yılan Çiftliği Turu: 45€uro

 

11.Gün İSTANBUL 

İstanbul Atatürk Havalimanı’na varışımız yerel saat ile yaklaşık 05.20'de. Turumuzun sonu, bir dahaki turumuzda görüşme üzere…