Ege Akdeniz Turu 8 Gece 9 Gün
TUR PROGRAMI

ANTALYA -MANAVGAT - KEMER -FETHİYE-DALYAN-MARMARİS-GÖKOVA-BODRUM-KUŞADASI-İZMİR

1. GÜN / Antalya
Uçağın hareket saatinden iki saat önce Ercan Havalimanında buluşuyoruz. Pasaport ve check-in işlemlerinin ardından yaklaşık 45 dakikalık bir uçuşla Antalya’ya ulaşıyoruz. Bizi bekleyen rehberimizle buluşup aracımıza yerleşiyoruz ve gezimize başlıyoruz. İlk durağımız günümüzden yaklaşık 2000 yıl önce inşa edilen ve halen çeşitli konser ve organizasyonlarda aktif olarak kullanılacak derecede sağlam kalabilen Aspendos Antik Tiyatrosu… Sonrasında doğa harikası Kurşunlu ve Düden Şelalesi, Kaleiçi, Yivli Minare, Marina gezilerini gerçekleştiriyoruz. Akşam üzeri otelimize varış ve odalarımıza yerleşme. Akşam yemeği otelimizde.
 2. GÜN / Alanya – Antalya                                                                                                                           
Sabah kahvaltı sonrası hareketle Manavgat Şelalesi’ne ulaşıyoruz. Fotoğraf molasının ardından Side Antik Kenti’ni geziyoruz. Damlataş Mağarası ve Alanya Kızıl Kule gezilerinin ardından Alanya şehir merkezinde serbest vakit ve alışveriş imkanı. Sonrasında belirtilen saatte hareketle akşam üstü otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 3. GÜN / Fethiye                                                                                                                                          
Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası, Konyaaltı – Beldibi - Göynük üzerinden Kemer’e varıyoruz. Otobüsle yapılan panoramik tur devamında Mır otunun memleketi Demre (Kale)’ye ulaşıp Noel Baba’nın (Aziz Nicholas) doğduğu Patara’dan geldikten sonra yerleştiği bölgeyi ziyaret ediyoruz. Daha sonra Türkiye’ye en yakın Yunan adasını görerek Kaş’a varıyoruz. Kısa bir gezi molasının ardından Akdeniz’e özgü Turkuaz rengini en iyi tanımlayan yer olan Kaputaş Yarığı’nı fotoğrafladıktan sonra adını Fethi Bey’den almış olan Fethiye’ye varıyoruz. Otelimize yerleşme ve akşam yemeği otelimizde.
 4. GÜN / Fethiye                                                                                                                                          
Sabah kahvaltıdan sonra Saklıkent’e doğru yol alıyoruz. Saklıkent kanyonunda güzel bir yürüyüşün ardından Fethiye’ye doğru yola çıkıyoruz. Fethiye’de şehir merkezinde Telmessos antik tiyatrosu ve Paspatur çarşısını gezip kordonda yapacağımız yürüyüşün ardından Fethiye’deki otelimize varış ve yerleşme. Serbest vakit. Akşam yemeği otelimizde.
 5. GÜN / Marmaris                                                                                                                                      
Sabah kahvaltıdan sonra hareketle Ölüdeniz’e gidiyoruz. Burada vereceğimiz kısa bir yüzme molasının ardından Göcek üzerinden Dalyan’a doğru yola çıkıyoruz. Dalyan’da alınacak tekne ile Göl kenarında alınan öğle yemeği sonrası Köycegiz Gölü, Kral Mezarları, Sazlıklar, Kaunos Antik Kenti ve dünyaca ünlü Caretta Caretta’ların üreme yerlerinden biri olan İztuzu Sahili’nin gezdikten sonra sonrası Marmaris’deki otelimize hareket ediyoruz. Akşamüzeri otele varış ve yerleşme. Akşam yemeği sonrası dileyen misafirlerimizle Marmaris ve İçmeler gezisi yapıyoruz.
 6. GÜN / Bodrum                                                                                                                                         
Sabah kahvaltıdan sonra otelden ayrılıyoruz ve Gökova, Muğla üzerinden Bodrum’a doğru yola çıkıyoruz. Bodrum’da ilk olarak Dünya’nın en önemli Sualtı Müzesi’ni de barındıran Bodrum Kalesi’ni geziyoruz. Daha sonra Antik tiyatro ve antik dünyanın yedi harikasından biri olan Mausolium mezar anıtının harabeleri’ni de görerek otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelimizde. Akşam yemeği sonrası dileyenlerle Bodrum barlar sokağı gezisi ve Halikarnas Disko. (Ekstra)
 7. GÜN / Kuşadası                                                                                                                                       
Sabah kahvaltı sonrası hareketle ilk olarak Didim üzerinden Antik Dünya’nın en önemli şehirlerinde biri olan Efes Antik Kenti’ne ulaşıyoruz. Antik kentin öenmli yapılarını rehberimiz eşliğinde gezdikten sonra Hıristiyanlar için haç merkezlerinden biri olan ve Meryem Ana’nın son dönemini geçirdiğine inanılan Kutsal Meryem Ana Evini ziyaret ediyoruz. Çarşıda serbest vakit ve alışveriş imkanı bulduktan sonra belirtilen saatte buluşup Kuşadası’na doğru hareket ediyoruz.  Kuşadası Liman ve çarşısında yapacağımız küçük gezinin ardından akşamüzeri Kuşadası’ndaki otelimize varıyoruz. Akşam yemeği otelimizde. Akşam yemeği sonrası dileyenlere barlar sokağı gezisi.
 8. GÜN / İzmir                                                                                                                                             
Sabah kahvaltı sonrası hareketle Meyve şarapları ve tarihi evleri ile ünlü Şirince Köyü’nü gezerek İzmir’e varıyoruz. Konak Meydanı ve İzmir’in simgesi Konak Saat Kulesi’ni gezdikten sonra tarihi Kemeraltı Çarşısı’nda verilecek serbest zamanla alışveriş yapma imkânı buluyoruz. Gezi sonrası otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelimizde...
 9. GÜN / İzmir                                                                                                                                             
Sabah kahvaltı sonrası Pasaport İskelesi’nden vapura binerek kısa bir körfez sefası sonrası Karşıyaka’ya ulaşıyoruz. Burada yapacağımız tur sonrası Özdilek AVM ye gidiyor ve serbest zaman veriyoruz. Belirtilen saatte hareketle İzmir Adnan Menderes Havalimanına transfer,Pasaport ve c-in işlemlerinin ardından yaklaşık bir saatlik uçuş sonrası Kıbrıs’a varış.